Wyszukaj oferty

Kiedy
Gdzie
Miasto
Transport
Kategorie
Promocja, last minute
Udogodnienia
Cena minimalna
Cena maksymalna
Zamów katalog
Nie masz czasu?

Autokarem

|zamknij okno
montecasino-1.jpg

Włochy | Najpiękniejsze miejsca Włoch (10 dni)

Padwa, Florencja, Rzym, Neapol, Sorrento, Capri.....

Włochy / Wycieczka objazdowa

Udogodnienia: Zwiedzanie

Pokoje: Wg oferty

Wyżywienie: BB

PADWA - FLORENCJA - RZYM - WATYKAN - MONTE CASSINO - POMPEJE - NEAPOL - SORRENTO - CAPRI - SANTA MARIA DEGLI ANGELI - ASYŻ - WENECJA

 

Brak dostępnych terminów w tej chwili

1. dzień - wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2. dzień  - przyjazd do PADWY, spacer po mieście - Prato della Valle z posągami postaci historycznych, Palazzo della Ragione z największą średniowieczną salą we Włoszech, Uniwersytet, wizyta w Bazylice św. Antoniego, w której pochowany jest jeden z najbardziej czczonych włoskich świętych, Cappella degli Scrovegni- kaplica, która swoją sławę zawdzięcza freskom Giotta, warto obejrzeć także w starej części Padwy place - Piazza Della frutta oraz Piazza dei Signori. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

3. dzień - po śniadaniu przejazd do FLORENCJI, stolicy Toskanii. Spacer przez plac Piazza della Signoria, na którym wznoszą się wspaniałe rzeźby m.in. fontanna Neptuna, Dawid - najwspanialsze dzieło Michała Anioła oraz Herkules i Kakus. Zobaczymy Pałac Vecchio, Ponte Vecchio, czyli Most Złotników, Katedrę Santa Maria del Fiore z charakterystyczną kopułą, Wieżę Giotta, Baptysterium, Dom Dantego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

4. dzień - po śniadaniu przejazd do RZYMU. Przejazd metrem do centrum, spacer do Via del Corso - ulicy, będącej główną arterią komunikacyjną Rzymu, Piazza Navona z fontanną Neptuna, Czterech Rzek i Kościołem Sant’ Agnese in Agone, Panteon - jeden z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu. Następnie zobaczymy Piazza Colonna z okazałą kolumną oraz Plac Hiszpański ze słynnymi schodami na szczycie, z których podziwiać można Kościół Trinita dei Monti oraz Fontannę della Barcaccia. Spacer do Placu Weneckiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Ołtarzem Ojczyzny oraz pomnikiem Wiktora Emanuela II, pierwszego króla Włoch. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5. dzień - po śniadaniu przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie Placu i Bazyliki św. Piotra. Po południu zwiedzanie części starożytnej RZYMU- wzgórze Kapitolu, Forum Romanum - serce starożytnego miasta, Forum Trajana z imponującą kolumną Trajana, Via Sacra - Święta Droga, Wzgórze Palatyńskie, Koloseum, barokowa Fontanna di Trevi. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6. dzień  - po śniadaniu przejazd w stronę Neapolu. Po drodze wjazd na wzgórze MONTE CASSINO. Zwiedzanie klasztoru Benedyktynów oraz złożenie kwiatów przy grobie gen. Andersa na cmentarzu żołnierzy polskich. Przejazd na południe Włoch, do POMPEI - miasta położonego u stóp wulkanu Wezuwiusz. Przez jego wybuch w 79 r. miasto zachowało dla potomności swój specyficzny charakter, kryjąc domy i swoich mieszkańców pod górą popiołów. Po południu przejazd do NEAPOLU - spacer po mieście. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7. dzień - po śniadaniu przejazd do SORRENTO. Spacer po nadmorskim kurorcie. Fakultatywnie (ok. 30 Eur/os.) -całodzienna wycieczka - rejs statkiem na CAPRI, uroczą  wyspę na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej, położoną w pobliżu półwyspu Sorrento. Spacer po wyspie, degustacja lokalnego likieru „Limoncello - Limone di Sorrento”, przejazd do górnej części miasta, zwiedzanie Ogrodów Augusta, Villi Tiberina, klasztoru. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8. dzień - po śniadaniu przejazd do Santa Maria Degli Angeli, miejscowości położonej u stóp Asyżu. Wizyta w Bazylice i miejscach związanych z osobą Św. Franciszka. Przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie miasta - Bazylika Św. Franciszka (część Górna z freskami Giotto oraz część Dolna, z kryptą świętego). Następnie spacer do Bazyliki Św. Klary, Piazza Comune z antyczną Świątynią oraz Katedra Św. Rufina. Przejazd na obiadokolację i nocleg nad Morzem Adriatyckim.

9. dzień - po śniadaniu przejazd do WENECJI. Rejs do Placu św. Marka, spacer po mieście - przejście do Mostu Westchnień, Piazzetty, bogato zdobionego Pałacu Dożów, dzwonnicy, Piazza di San Marco z Bazyliką , wzorowaną na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu. Następnie spacer do Mostu Rialto i dzielnicy Rialto. Spacer uliczkami i mostkami, z których można podziwiać weneckie gondole. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

10. dzień  - Powrót do kraju w godzinach porannych.

 

Cena zawiera:

  • transport autokarem( klimatyzacja, dvd, barek, wc),
  • 7 noclegów w hotelach ***/** (1 nocleg w ok. Padwy, 1 nocleg w ok. Rimini, 2 noclegi w  ok.  Neapolu, 3 noclegi w ok. Rzymu) w pokojach 2-lub 3-osobowych z łazienkami,
  • 7 śniadań
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, biletów komunikacji miejskiej, taksy klimatyczno - pobytowej, słuchawek audio guide - ok. 120 Euro
  • opłaty za obiadokolację +320 zł

 

MiejscowośćMiejsce odjazduGodz. odjazduDopłataInformacje dodatkowe
Lublin Al. Zygmuntowskie Parking obok stacji Orlen 09:30 120.00 PLN
Radom miejsce zbiórki do potwierdzenia przed wyjazdem 11:30 100.00 PLN
Łódź miejsce zbiórki do potwierdzenia przed wyjazdem 13:00 100.00 PLN
Katowice miejsce zbiórki do potwierdzenia przed wyjazdem 17:00 0.00 PLN
Piotrków Trybunalski miejsce zbiórki do potwierdzenia przed wyjazdem 13:45 100.00 PLN
Warszawa Dworzec autobusowy Metro Wilanowska ul. Puławska 145 11:00 110.00 PLN
Kraków Miejsce i godzina zbiórki do potwierdzenia 15:15 60.00 PLN
|zamknij okno

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl