Wyszukaj oferty

Kiedy
Gdzie
Miasto
Transport
Kategorie
Promocja, last minute
Udogodnienia
Cena minimalna
Cena maksymalna

Portugalia

|zamknij okno
figueriadafoz-1.jpg

PORTUGALIA - zwiedzanie + wypoczynek

Lizbona - Cabo da Roca - Sintra - Fatima - Nazare - Porto...

Portugalia / Lizbona - Figueira da Foz

Transport: Samolot, Autokar / Wyjazdy od: 17-09-2018 do 16-10-2018

Cena od: 3190PLN zobacz terminy i ceny »

Udogodnienia: Wycieczki w cenie / Obiekt z basenem / Oferta dla Seniorów / wylot Warszawa

Pokoje: Wg oferty

Wyżywienie: HB

PORTUGALIA - WYCIECZKA OBJAZDOWA: ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LIZBONA - COIMBRA - TOMAR - FATIMA - BATALHA - NAZARE - PORTO - AVEIRO - OBIDOS - SINTRA - CABO DA ROCA - ESTORIL/CASCAIS

 

Niezwykle ciekawa propozycja poznania uroków Portugalii, a przy okazji możliwość wypoczynku nad Oceanem....

Oprócz zwiedzania proponujemy również zakosztowanie miejscowych specjałów: wina Porto, likieru wiśniowego w Obidos, ciasteczek Pasteis de Belem...

Brak dostępnych terminów w tej chwili

 

PROGRAM


1 DZIEŃ

Zbiórka na lotnisku Okęcie. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot z Warszawy. Przylot do Lizbony. Transfer do hotelu. Kolacja. Nocleg

2 DZIEŃ

HTL LIZBONA OKOLICE – LIZBONA CENTRUM – HTL COSTA DE PRATA

Śniadanie w hotelu. Wyjazd na całodzienne zwiedzanie LIZBONY z przewodnikiem.Przystanek w dzielnicy BELEM, miejsca, skąd wypływały wyprawy zamorskie i gdzie znajdują się arcydzieła unikalnego stylu manuelińskiego: klasztor Heronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. DEGUSTACJA słynnego ciastka lizbońskiego "pastel de Belém", którego receptura do dziś dnia pozostaje rodzinnym sekretem. Następnie spacer po najstarszej dzielnica stolicy - ALFAMA, gdzie znajduje się katedra Se (jeśli czas pozwoli - zwiedzanie skarbca katedralnego lub klasztoru) oraz kościół zbudowany na miejscu urodzenia Św. Antoniego Padewskiego. Panoramiczne spojrzenie na miasto z punktu widokowego Santa Luiza, z którego rozciąga się wspaniały widok na rzeke Tag. Zwiedzanie dzielnicy Baixa m.in. Praça do Comercio, Praça do Rossio (serce Lizbony), Rua Augusta, Praça dos Restauradores. Czas wolny na zakupy. Transfer do hotelu w Figueira da Foz lub okolicy na kolację i nocleg.

3 DZIEŃ

HTL COSTA DE PRATA – COIMBRA – TOMAR - FATIMA – BATALHA – HTL COSTA DE PRATA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do COIMBRY, typowo akademickiej miejscowości, która słynie z różnego rodzaju imprez i festiwali. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Czas wolny na zwiedzanie uniwersytetu i spacer po starym mieście.TOMAR -  miasto założone w 1157 roku przez Templariuszy. Zwiedzania zespołu klasztornego Convento de Cristo, wpisanego na listę UNESCO. Następnie przejazd do FATIMY. Nawiedzenie sanktuarium: Bazylika + Kaplica Objawień i wioski Aljustrel, gdzie urodziły się i mieszkały dzieci, którym objawiła się Matka Boska. Na koniec postój w miejscowości BATALHA - slynnego z Klasztoru Santa Maria da Vitória- gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do hotelu w Figueira da Foz lub okolicy. Obiadokolacja i nocleg.Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

4 DZIEŃ

HTL COSTA DE PRATA – PORTO – AVEIRO – HTL COSTA DE PRATA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Wizyta w jedej z wytwórni win Porto – DEGUSTACJA WINA. Zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira (najbardziej typowego i malowniczego miejsce w Porto), mozliwość zwiedzenia Igreja de São Francisco - kościół świętego Franciszka i Sé Catedral – katedry. W powrotnej drodze krótki przystanek w AVEIRO. Aveiro nazywane jest „Portugalską Wenecją”, ze względu na liczne kanały i pływające po nich barki. Powrót do hotelu na kolacje.
Opcjonalnie: Rejs po rzece DOURO w Porto (ok 50min) – ok. 13 eur/pax

5 DZIEŃ

HTL COSTA DE PRATA

Śniadanie w hotelu. Całodzienny wypoczynek nad oceanem i czas na PLAŻOWANIE. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

6 DZIEŃ

HTL COSTA DE PRATA - NAZARE – OBIDOS – SINTRA - CABO DA ROCA - ESTORIL/CASCAIS - HTL OKOLICE LIZBONY
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do NAZARE -malowniczej wiosi rybackiej nad samym oceanem, słynącej z punktu widokowego Sitio. Następnie udamy się do OBIDOS uroczego portugalskiego białego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami, które tradycyjnie było ofiarowywane królowym w prezencie ślubnym a dziś jest mekką artystów i odbywa się tu festiwal czekolady. DEGUSTACJA lokalnego przysmaku - wiśniówki w filiżaneczkach z czekolady. Następnie przejazd do SINTRY (znajduje się na liscie światowego dziedzictwa UNESCO) - jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii. Czas wolny - lub dla chętnych zwiedzanie fantastycznego pałacu PENA - najpiękniejszej rezydencji Portugalii, gdzie każda komnata jest jak z baśni. Przystanek w CABO DA ROCA (przylądek) - najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy. Panoramiczne zwiedzanie CASCAIS. Cascais – malownicza, usytuowana na wybrzeżu rybacka wioska, słynąca z pięknych plaż. Przyjazd do hotelu w okolicach Lizbony na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ

HTL OKOLICE LIZBONY

Śniadanie w hotelu. Całodzienny wypoczynek nad oceanem i czas na PLAŻOWANIE. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

8 DZIEŃ

HTL - LOTNISKO LIZBONA

Wczesne śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko, wylot z Lizbony, przylot do Warszawy.


Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 

 

Świadczenia zawarte w cenie oferty:

 • przelot Warszawa - Lizbona - Warszawa
 • 7 noclegów w hotelach 3*/4* (3 noclegi w okolicach Lizbony; 4 noclegi na Costa de Prata)
 • wyżywienie 2 x dziennie z napojami (1/4 wody, 1/4 wina)
 • 3 degustacje: wina w Porto, likieru wiśniowego w Obidos, ciasteczek Pasteis de Belem w Lizbonie
 • przejazdy autokarem na trasie zwiedzania
 • opieka pilota
 • pakiet ubezpieczeniowy (KL 10 000 Euro,NNW 15 000 zł, bagaż 800 zł)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera:

 • kosztów m.in. realizacji programu i przewodników lokalnych - 90 Euro (obligatoryjne)
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów - ok. 55 - 60 Euro (można zrezygnować z niektórych proponowanych zabytków, w wybranych obiektach osoby po 65 r. życia mają zniżki)
 • dopłaty do pok. 1-os. +680 zł

 

Dopłaty na życzenie:

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z rozszerzeniem o choroby przewlekłe: 7,5% wartości imprezy (zwrot 100 %)
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z rozszerzeniem o choroby przewlekłe: 6,5% wartości imprezy (zwrot 80 %)
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 2,5% wartości imprezy (zwrot 80 %)
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 3 % wartości imprezy (zwrot 100 %)
 • ubezpieczenie leczenia chorób przewlekłych: +70 zł/os/turnus
 • gwarancja niezmienności ceny: 80 zł/os./tydz.

 

MiejscowośćMiejsce odjazduGodz. odjazduDopłataInformacje dodatkowe
Warszawa - LIZBONA - Warszawa Lotnisko 15:10 w cenie pakietu Przylot do Lizbony godz. 18.25. Powrót: wylot z Lizbony godz. 14.45, przylot do Warszawy 19.35 Godziny przelotu do potwierdzenia na 48 godz. przed datą wylotu. Pierwszy i ostatni dzień imprezy przewidziany jest na przelot.
|zamknij okno

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl