Wyszukaj oferty

Kiedy
Gdzie
Miasto
Transport
Kategorie
Promocja, last minute
Udogodnienia
Cena minimalna
Cena maksymalna

Pobyty lecznicze

|zamknij okno
teznie-inowroclaw-5.jpg

Inowrocław | Hotel SPA

Wczasy lecznicze - 4 zabiegi dziennie

Polska / Inowrocław

Udogodnienia: Pobyty lecznicze

Pokoje: Wg oferty

Wyżywienie: FB

Obiekty „Solanki” Uzdrowiska Inowrocław Sp. z o.o. usytuowane są w ponad 100-letnim Parku Solankowym w Inowrocławiu. Tu znajdują się tężnie solankowe, które od 2001 roku zachwycają odwiedzających swoją konstrukcją oraz dobroczynnym wpływem na zdrowie. Tężnia w Inowrocławiu ma kształt dwóch połączonych ze sobą wieloboków, mierzy 9 metrów wysokości i 300 metrów długości. Na całej długości tężni znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Parku Solankowego i częściowo Inowrocławia.

Tężnie w Inowrocławiu są trzecie w kraju pod względem chronologii powstania i drugie, co do wielkości.  W całej Europie jest tylko 9 takich konstrukcji.Tężnie solankowe działają w  bardzo prosty sposób: solanka jest pompowana na najwyższy poziom konstrukcji, po czym swobodnie spływa w dół po gałązkach tarniny ulegając przy tym odparowaniu. Wokół tężni powstaje aerozol, który służy profilaktyce i wspomaga leczenie schorzeń górnych dróg oddechowych, chorób tarczycy, schorzeń alergicznych skóry, obniża poziom ciśnienia tętniczego, itp.

Brak dostępnych terminów w tej chwili

Inowrocław to jedno z największych miast województwa kujawsko-pomorskiego, tytularna stolica Kujaw Zachodnich.

Położony na Szlaku Piastowskim  na  Równinie  Inowrocławskiej  w  pobliżu  szlaków wodnych.

W południowej części miasta płynie Noteć, która łączy Inowrocław z  rzekami  dorzeczy  Odry i Wisły.  Inowrocław  stara  się  łączyć  dwie  funkcje: ośrodka uzdrowiskowego z rozbudowaną siecią sanatoriów i ośrodka gospodarczego, wykorzystującego leżące pod miastem i na jego obrzeżach bogate pokłady surowca.

W dokumentach historycznych po raz pierwszy Inowrocław pod łacińską nazwą Novus Wladislaw występuje w roku 1185. Dokument został wystawiony dla biskupa kujawskiego i ukazywał miasto jako osadę targową. Szczególną rangę miastu nadawała znajdująca się w pobliżu warzelnia soli. Tędy również wiódł szlak bursztynowy z południa Europy nad Zatokę Gdańską.

 

Pierwszą informację odnośnie walorów zdrowotnych wody czerpanej z inowrocławskich studni miejskiej zawiera dokument z 1450 r., wystawiony przez kancelarię króla Kazimierza Jagiellończyka.

Inne źródła wspominają, że tutejsza woda wyleczyła z niepłodności Judytę, żonę króla Władysława Hermana, matkę późniejszego króla Bolesława Krzywoustego.

Latem 2001 r. oddano do użytku tężnię solankową. Stanowiła trzeci tego typu obiekt w skali kraju, a dziewiąty w Europie. Badania naukowe, które prowadzili archeolodzy poznańscy dowiodły, że w Inowrocławiu na obszarze osiedla Rąbin działała najstarsza w Europie tężnia solankowa datowana na okres rzymski (II – IV wiek).

Dwie najnowsze atrakcje parkowe stanowią: pomnik, przedstawiający siedzącego na ławce gen. Władysława Sikorskiego, częstego gościa Solanek okresu międzywojennego, odsłonięty w 2005 r. oraz Ogrody Papieskie oddane do użytku w 2009 r.

Każdego roku park uzdrowiskowy jest miejscem cyklicznych imprez artystycznych (Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych, Przegląd Artystyczny Chórów Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Wiosna w Solankach”, Muzyczne Lato w Tężni. Inowrocławska Noc Solannowa, Inowrocławskie Lato Muzyczne, Inowrocławska Gala Operowo-Operetkowa).

Renoma inowrocławskiego zdroju spowodowała, że na kurację zjeżdżało tutaj grono prominentnych postaci z różnych sfer życia publicznego, jak: premier Władysław Grabski, wojewoda pomorski późniejszy Prezydent RP na uchodźctwie Władysław Raczkiewicz, generałowie Władysław Sikorski i Józef Haller, kontradmirał Józef Unrug, prezydent Warszawy Stefan Starzyński, prezydent Poznania Cyryl Ratajski, złoty medalista olimpijski  Janusz Kusociński, literaci: Maria Konopnicka, Maria Kasprowiczowa, Stanisław Przybyszewski, Miron Białoszewski i Eugeniusz Paukszta, aktorzy: Irena Kwiatkowska i Ludwik Sempoliński, literaturoznawca Stanisław Helsztyński, prof. historii Marian Biskup, dziennikarz telewizyjny Krystian Przysiecki.

 

Obiekty „Solanki” Uzdrowiska Inowrocław Sp. z o.o. usytuowane są w ponad 100-letnim Parku Solankowym w Inowrocławiu. Tu znajdują się tężnie solankowe, które od 2001 roku zachwycają odwiedzających swoją konstrukcją oraz dobroczynnym wpływem na zdrowie.

Tężnia w Inowrocławiu ma kształt dwóch połączonych ze sobą wieloboków, mierzy 9 metrów wysokości i 300 metrów długości. Na całej długości tężni znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Parku Solankowego i częściowo Inowrocławia.

Tężnie w Inowrocławiu są trzecie w kraju pod względem chronologii powstania i drugie, co do wielkości.  W całej Europie jest tylko 9 takich konstrukcji.

Tężnie solankowe działają w  bardzo prosty sposób: solanka jest pompowana na najwyższy poziom konstrukcji, po czym swobodnie spływa w dół po gałązkach tarniny ulegając przy tym odparowaniu. Wokół tężni powstaje aerozol, który służy profilaktyce i wspomaga leczenie schorzeń górnych dróg oddechowych, chorób tarczycy, schorzeń alergicznych skóry, obniża poziom ciśnienia tętniczego, itp.

Inowrocławska tężnia nasycając powietrze jodem stanowi, więc naturalne inhalatorium o szerokich właściwościach terapeutycznych. Przebywanie w okolicy tężni pomaga osobom chorym na nadciśnienie tętnicze, choroby układu oddechowego oraz stany ogólnego wyczerpania. Pobyty w pobliżu tężni zaleca się również osobom zdrowym. Wdychanie powietrza przesyconego minerałami  wzmacnia, bowiem odporność i zabezpiecza przed chorobami.

Tężnie stanowią wyjąjtkową atrakcję Inowrocławia. W kompleksie tężni solankowych znajduje się też kręgielnia, minigolf i stoliki do gry w szachy. W okresie letnim w pobliżu tężni organizowane są różnorodne imprezy kulturalne. Jedną z nich jest organizowana od 2006 roku Inowrocławska Noc Solannowa z udziałem Grzegorzem Turnaua. Koncert odbywa sie zawsze w ostatnią sobotę lipca. Tłem imprezy są tężnie.


 

Pobyty lecznicze

Wczasy lecznicze zwane inaczej pobytami pełnopłatnymi, to jedna z najczęściej wybieranych form pobytu w Uzdrowisku „Solanki”.

Kuracjusz otrzymuje w ramach pobytu całodzienną opiekę medyczną, 4 zabiegi dziennie (oprócz niedziel i dni świątecznych), seanse w Grocie Solnej, możliwość wyboru diety, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie) oraz szereg atrakcji o charakterze kulturalnym i rozrywkowym. Pobyty rozpoczyna się konsultacją lekarską, podczas której na podstawie wywiadu lekarz kieruje na dodatkowe badania oraz zleca zabiegi.

Do wyboru jest ponad 80 różnych zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii i masaży. Nie brakuje też zabiegów z zastosowaniem surowców naturalnych takich jak solanka i borowina.

 

Do dyspozycji Gości na terenie uzdrowiska:

 • Strefa Spa & Wellness – zabiegi Hydroterapii i Bleneoterapii, Gabinety Kosmetyczne, Gabinet Rytuałów SPA, Apartament SPA z masażami świata, Studio Masażu z gabinetem światłoterapii, sala fitness, Indoor Cycling, siłownia, sauna fizjologiczna, jacuzzi
 • Basen rekreacyjny z masażami wodnymi
 • Kawiarnia Zdrojowa
 • Kawiarnia Dolce Vita
 • Biblioteka
 • Wypożyczalnia rowerów
 • wypożyczalnia kijków Nordic Walking
 • pokój zabaw dla dzieci
 • sklep ze zdrową żywnością
 • uzdrowiskowy sklep ortopedyczno – medyczny z naturalnymi kosmetykami oraz produktami leczniczymi

 

Hotel

Obiekt należący do „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław posiadający 105 miejsc noclegowych w pokojach:

 • 1-osobowych (13 pokoi),
 • dwuosobowych typu twin (41 pokoi),
 • trzyosobowych (2 pokoje)
 • large (2 pokoje typu double z możliwością dostawki).

 

We wszystkich pokojach „Solanki” Medical Spa znajduje się łazienka, czajnik bezprzewodowy, lodówka, radio i TV (16 programów), telefon oraz bezprzewodowy dostęp do internetu. Pokoje w części południowej „Solanki” Medical Spa dodatkowo są wyposażone w klimatyzację.

Obiekt inowrocławskiego Medical Spa jest trzypiętrowy, posiada windy. Sala konsumpcyjna zlokalizowana na II piętrze. Śniadania w bufecie szwedzkim, obiady i kolacje serwowane do stolika. Baza zabiegowa w „Solanki” Medical Spa zlokalizowana jest na parterze.

 

Cena za osobę:

Pobyt w okresie: Osoba w pokoju 2-os.
01.01-30.04.2019 910 zł
01.05-30.09.2019 1015 zł
01.10-17.12.2019 910 zł
18.12-31.12.2019 1015 zł

 

 

Cena pobytu obejmuje:

 • pobyt za osobę 7 noclegów 
 • wyżywienie 3 x dzienie - śniadanie i kolacja w formie bufetu szwedzkiego, obiad serwowany do stolika (możliwość skorzystania z diety zgodnie z zaleceniem lekarza)
 • 4 zabiegi dziennie wg wskazań lekarza oraz seans w Grocie Solnej
 • 15% rabatu na wybrane usługi w Gabinecie Kosmetycznym  o wartości min. 100 zł
 • konsultację lekarską
 • opiekę pielęgniarską w przypadku nagłych zachorowań
 • wstęp na ogólnodostępne imprezy kulturalne i rozrywkowe organizowane przez Solanki Uzdrowisko Inowrocław


 

Dodatkowe informacje:

 • doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14.00 pierwszego dnia turnusu i kończy o 10.00 ostatniego dnia turnusu
 • w przypadku skrócenia turnusu obowiązuje dopłata 10 % ceny.
 • możliość wydłużenia pobytu o dowolną ilosc dni
 • na terenie obiektów należących do Solnanki Uzdrowisko Inowrocław obowiązuje całkowity zakaz palenia
 • zabiegi wykonywane są od poniedziałku do soboty
 • Kuracjusz powinien zabrać ze sobą dokumentację medyczną (wypis ze szpitala jeśli posiada, zdjęcia RTG, EKG, USG, tomograf itp.), strój i obuwie sportowe.
 • W przypadku braku posiadania koniecznych badań istnieje możliwość wykonania badań na miejscu. Koszt badania pokrywa klient.
 • Za niewykorzystanie świadczeń przysługujących w wykupionym pobycie nie przysługuje zwrot kosztów.
 • Dostęp do bezprzewodowego internetu
 • Opłata uzdrowiskowa płatna na miejscu w recepcji

 

 

MiejscowośćMiejsce odjazduGodz. odjazduDopłataInformacje dodatkowe
Dojazd własny - 00:00 Dojazd we własnym zakresie (PKS, PKP, bus)
|zamknij okno

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl